Kevään 2024 avaus Sebringin kansainvälisellä radalla 8.- 10.3.

Kevät avattiin vuoden 2024 HSR Spring Flingissä, joka isännöi Floridassa tunnetulla Sebring International Racewaylla. Juhlat alkoivat perjantai-iltapäivällä odotetuilla Sasco Sports International/American Challenge -kilpailulla.

Tämä Sasco Sports -sprintti toi valokeilaan vanhoja tuotantoautoja ja asetti amerikkalaiset voimapesät, kuten Camarot, Corvettet ja Mustangit, vastaan ​​eurooppalaisia mitä erilaimpia urheiluautoja kuten Porschet, BMW:t, Ferrari 308 GTB ja joukko brittiläisiä klassikoita, kuten Jaguar, MGB, Lotus Elan, Elva Courier, Morgan 4/4 ja kaksi Ginetta G4:ää.

Tämä jännittävä kilpailu ei ainoastaan ​​etsi yleisvoittajaa, vaan myös palkitsee kansainvälisen, amerikkalaisen ja Porsche-kategorian kolme parasta.
Toinen viikonlopun kohokohta on HSR Global GT sprint, joka sisältää moderneja mutta eläkkeellä olevia GT-kilpa-autoja. Tämä tapahtuma esittelee monipuolisen valikoiman, mukaan lukien Oldsmobile Cutlass GT -auton, Ferrari 360s:n ja Callaway Corvetten, haastaen vaikuttavan valikoiman Porscheja 996:sta ja 997:stä Caymaneihin sekä uudempiin 991- ja 991.2-malleihin.

Porsche Pilotit Todd Treffert, Thomas Gruber ja Leh Keen voittivat HSR Feature Racen vuoden 2024 avauspäivän kilpailussa Spring Fling -kilpailussa Sebring International Racewaylla.

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.