Keravan Urheilijoille lahjoituksena tuhti välinepaketti

Keravan Urheilijoille lahjoituksena tuhti välinepaketti.

Keravan Urheilijat olivat yksi onnekkaista, kun kaksikymmentä seuraa valittiin Suomen Urheiluliiton ja yhteistyökumppaneiden viiden sadan euron arvoisen yleisurheiluvälinepaketin saajaksi.

Yleisurheiluvälinepaketissa on kaikki mitä seuran yleisurheilukoulussa tarvitaan. Kumikuulat, kuminauharimat, lasten aidat ja junnukeihäät antavat oivat eväät ohjaajalle motivoida lapsia yleisurheilun maailmaan sekä mahdollistavat lapsille turvallisen tavan tutustua eri yleisurheilulajeihin, kertoo SUL:n seurapalvelujohtaja Harri Aalto.

Keravan Urheilijat ottivat lahjoituksen ilolla vastaan. Seura on onnistunut kasvattamaan toimintaansa viime vuosina ja tarvitsivat lisää välineitä harjoittelun tapahtuessa useilla eri kouluilla. Jani Seppälä, Keravan Urheilijoiden seuratoimesta kertoo välineiden tulevan ulko- ja sisäkäyttöön seuran yleisurheilukouluissa ja nuorten harjoituksissa.

Välineitä on ollut aiemminkin, mutta lisävälineet mahdollistavat useampien ryhmien harjoittelun yhtä aikaa,

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.