Vanhustenviikon pääjuhla järjestetään Länsi-Vantaalla

Vanhustenviikon pääjuhla järjestetään Kulttuuritalo Martinuksessa Martinlaaksossa keskiviikkona 8. lokakuuta kello 14–16.15.

Vanhustenviikon pääjuhlan kulttuuriohjelma koostuu hulavanne-sirkusesityksestä, show-tanssista sekä legendaarisen iskelmälaulajan Carolan ikivihreistä, joita esittävät Reija Lang ja kvintetto.

Juhlapuhujana on lääketieteilijä, poliitikko ja entinen valtioneuvoston jäsen Vappu Taipale. Kaupungin tervehdyksen juhlaan tuo kaupunginhallituksen puheenjohtaja Ulla Kaukola. Juhlan juontaa elokuvaohjaaja ja muun muassa television Tuttu juttu show’n juontajana tunnetuksi tullut Timo Koivusalo.

– Juhlaohjelman päätyttyä Martinuksen lämpiössä ja Mercuria-salissa on tarjolla syysdrinkki ja pientä purtavaa, tiedottaa Vantaan kaupunki.

Tapahtuma on esteetön ja maksuton, mutta siihen on ennakkoilmoittautuminen.

Ilmoittautuminen alkaa maanantaina 8.9. kello 9 ja päättyy 24.9. Ilmoittautuminen on mahdollista puhelimitse, sähköpostilla tai paikan päällä Vantaa-infoissa.

Valtakunnallista vanhustenviikkoa vietetään 6.–12.10.2025.

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.