Tavaratalo Rusta tulee Tammistoon

Kuvituskuva

Kodin sisustuksen ja sesonkituotteiden halpakauppaketju Rusta avaa tavaratalon Tammiston kauppapuistoon osoitteeseen Harkkokuja 2 kesällä 2026.

Rusta on toiminut Suomessa viisi vuotta, ja sen verkosto kattaa jo 42 tavarataloa ympäri maata.

Tammiston lisäksi ketju on avaamassa Suomeen viisi uutta myymälää – tänä syksynä Forssaan ja Äänekoskelle sekä ensi kevään aikana Heinolaan, Nokialle ja Ahvenanmaalle.

– Haluamme tulla lähelle asiakasta, ja olemme etsineet erityisesti pääkaupunkiseudulta jo pitkään uusia Rustalle sopivia liiketiloja. Olen todella iloinen, että pääsemme vahvistamaan läsnäoloamme pääkaupunkiseudulla avaamalla tavaratalon Vantaalle ensi kesänä, sanoo Rustan Suomen maajohtaja Mats Kotka.

– Tammiston kauppapuiston alueella toimii tällä hetkellä yli 100 vähittäiskaupan toimijaa, ja se on yksi Suomen houkuttelevimmista kaupallisista alueista, Mats Kotka lisää.

Vantaan Tammistoon avattava tavaratalo noudattaa Rustan konseptia sekä valikoiman että myymälän koon suhteen. Myymälätiloja täydentää noin 800 neliömetrin kokoinen ulkopuutarhan kausimyymälä, joka palvelee pitkän kesäkauden huhtikuulta lokakuulle.

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.